Paylaş

Türkiye’de Umut Vadeden Sektörler Bildiğimiz üzere Türkiye, Dünya iş sektörleri dağılımında önemli bir konuma sahiptir. Coğrafi konumu, transit geçiş imkânı ve bu transit geçişin sadece araçları temel alanı olmayışı gibi konular iş adamlarını ve yatırımcıları cezbedip ülkemize yatırım yapmaya davet ediyor.

Türkiye’de Umut Vadeden Sektörler

Ülkemizde Umut Vadeden Sektörler Şu Şekildedir: -Enerji Ve Doğal Kaynaklar Sektörü Bu sektörlerin başında enerji sektörü geliyor. Geçmişten gelen doğayı tahrip eden zararlı sınai fabrikalar ve enerji üretim tesislerinin yerine daha çevreci girişimler popülaritesini arttırmaktadır. Enerji sektörü Türkiye’nin Asya’yı Avrupa’ya bağlayan konumundan dolayı gelecek vaat etmektedir. Rusya menşeli Gazprom şirketi Rusya’dan başlayıp Türkiye’ye aktarılması planlanan Türk Akımı boru hattının inşaat işlerini sürdüren firmadır.

Diğer Umut Vadeden Sektörler:

 Savunma Sanayisi Ve Havacılık Sektörü

Savunma sanayisi sektörünün dünyadaki yıllık parasal miktarı 1,3 trilyon dolardır. Bu maddi külfetin yarısı tek başına Amerika Birleşik Devletlerine aittir. Türkiye’deki bazı şirketler (Aselsan, Roketsan, Havelsan, Kale Savunma Sanayi gibi) bu piyasadan pay almaktadırlar. Son yıllardaki atılım sayesinde Türkiye, silah sanayisi ihtiyaçlarını yüzde 45 gibi bir oranla kendisi (dışa bağımlı olmadan) tedarik ediyor. Uçak, helikopter, havacılık sanayisine parça üreten firmalar (Tusaş, TAİ, Alp Havacılık ) gelecekte önemli görevler yapacakları bekleniyor.

Türkiye’de Umut Vadeden Sektörler Bununla birlikte Bayraktar Holding şirketi ülkemizde ”silahlı ve silahsız insansız hava araçları üretmekte ve bu araçları Türk Silahlı Kuvvetlerin emrine vermekle terörü bitirmek konusundaki kararlılığımıza katkı yapıyor. Millileşme aşamasında çok önemli bir rolü üstleniyor. Bu sektör sadece bu şirketler için değil girişimci ve bize katkı sağlama niyeti taşıyan birçok şirket için önemli bir kapıdır ve genellikle türkiyede sektörler savunma ve havacılığa katkı yapma düşüncesi taşıyabilir.

Türkiye’deki Diğer Sektörler Umut Vaadi Açısından Şu Şekilde Sıralanabilir:

 – Taşımacılık ve Lojistik

 – Perakendecilik

 – Elektronik

 – Güvenlik

 – Danışmanlık ve tarım sektörleri ülkemizde umut vadeden sektörler arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here