Paylaş

Web Sitesi Yapan Kişilerin Siteleri Günümüz dünyasında artık her firmanın, şirketin ve hatta her kişi ve kurumun internet üzerinde bir web sitesi var.

Web Sitesi Yapan Kişilerin Siteleri

Peki, nedir bu web site?

21.yüzyıl teknolojisinde web sitesi bir kimlik gibidir. Ansiklopedilerde, kütüphanelerde bulamadığın tonla bilgiyi internet üzerinden saniyeler içerisinde erişebiliyorsun. Anlık değişim ve sürekli genişleme kapasitesiyle günümüz dünyasının bir vazgeçilmezi haline gelmiştir. E haliyle bu kadar çok kişi ve kurumun web sitesi olunca da; bu web site hizmetini veren kişilerde gün geçtikçe çoğalmaktadır.

Peki, bu web sitelerimizi kimler yapıyor?

Öncelikle artık web sitelerini herkes yapabilecek duruma geldi. Bu web tasarım işi hazır temalar sayesinde dakikalar içerisinde sizin de yapabileceğiniz bir hale geldi. Ancak daha profesyonel bir hizmet almak için web sitesi yapan kişi veya kuruluşlarla anlaşarak web sitenizi istediğiniz şekilde yaptırabiliyorsunuz. Öncelikle bu hizmetin bedava olmadığını da belirteyim.

Web sitesi yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Web sitesi yaptırırken yaptıracağınız kişinin mutlaka daha önce deneyimi ve bilgi birikimi olması gerekiyor. İlk defa site tasarımı yapacak birisi ise mutlaka bir yerlerde bir yanlışlar çıkacaktır. Bu durumda profesyonel bir hizmet almak daha doğrudur. Bu profesyonel kişileri internette yapacağınız ufak bir arama ile erişebilirsiniz. Diyelim ki; web sitesi yapan bir firma buldunuz. Bu firmanın referanslarını inceleyerek daha önce yapmış olduğu sitelere göz atabilirsiniz. Hoşunuza giderse fiyat konusunda pazarlığa geçebilirsiniz.
Profesyonel olarak bir web site tasarımcısından neler beklemektesiniz?

1 – Mobil uyumluluk
Size site tasarımı yapacak olan firmanın sitesini incelediğinizde mutlaka mobil uyumlu olması gerekiyor. Web Tasarım Bunu anlamanın tek yolu ise telefon veya tablet üzerinden siteye girip gezinmektir. Eğer site masaüstü bilgisayarınızdan girdiğiniz gibi ise o işte bir sıkıntı var demektir. Kendi sitesindeki mobil görünümü ayarlayamayan bir firma ile sizin de işiniz olmaz.

2 – Referanslar
Daha önce kimlerle iş yapmış, kimlere hizmet vermiş. Daha önceki müşterileri referans olarak sitesinde gösterebiliyor mu? Eğer bu saydıklarımı site üzerinde görebiliyorsak bu şıkkı da eleyebiliriz.

3 – Fiyat
Çeşitli paketlerle her bütçeden müşteriye hizmet vermesi gerekiyor. Bu şartı da sağlayabilirse güvenebilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikAmana Servisi
Sonraki İçerikGezen Tavuk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here